بیل گیتس, موفقیت, پیشرفت , مایکروسافت

توصیه‌های بیل گیتس برای انتخاب رشته و پیشرفت

بیل گیتس انقلابی از تکنولوژی را پیش‌بینی کرد و بخاطر مشارکت و شکل دهی  آن ، از دانشگاه انصراف داد.

وی به همراه پاول آلن مایکروسافت را تاسیس کردند و تکنولوژی‌هایی را بنیان گذاری کردند که اساسا خاصیت دگرگون شوندگی دارند. او در یک پرسش‌ در سایت ردیت(reddit.com) پاسخ داد ” شانس شرکت در انقلاب نرم افزار و بهبود زندگی مردم توسط آن بزرگ‌ترین چیزی بود که تا به حال توانستم انجام دهم. ”

طبق گفته های بیل گیتس ،فارغ التحصیلان امروزی هم می‌توانند تاثیری مشابه در جامعه بگذارند. که بنظر او سه محدوده کلی جایگاه بهتری برای رشد و پیشرفت دارند :

۱- هوش مصنوعی

به گفته وی ” ما به تازگی شروع کرده ایم که دست در راه‌های تازه تری که هوش مصنوعی می‌تواند یر بهبود ، تولید و خلاقیت بیشتر در زندگی مردم ببریم.

۲ – انرژی

” انرژی را تمیز، ارزان و قابل تکیه کنید تا با فقر و تغییرات منفی اقلیم مبارزه کنید.”

۳-علوم زیستی

این رشته به گفته بیل گیتس ” پر از موقعیت برای کمک به مردم برای اینکه بتوانند زندگی طولانی تر و سلامت‌تری داشته باشند.”

بیل‌گیتس همواره جهانبینی مثبتی داشته ، وی  در بلاگ شخصی خود در یک پست گفته است :” وقتی در صحبت با مردم به آنها می‌گویی که دنیا در حال پیشرفت است، اغلب نگاه کجی میاندازند و فکر می‌کنند احمق یا ساده هستین”. اما این یک حقیقت است و هروقت که آن را بفهمید ، شما هم دنیا را با نگرشی جدید نگاه ‌خواهید کرد.

” حال اگر فکر کنید که دنیا درحال پیشرفت است ، آنگاه می‌خواهید بداید که چه چیزهایی عوامل این پیشرفت هستند تا بتوانید این جریان را به سمت افراد و مکان‌های بیشتری سوق دهید. ”

” اهمیتی ندارد اگر به مشکلات مهمی که به آنها برخورد می‌کنیم بی توجهی کنید. این فقط بدین معناست که باور دارید که مشکلاتتان حل می‌شود ، این به خودیه خود عملی مثبت در راستای خودباوری است و باعث پیشرفت شما و محیط اطرافتان می‌شود.”

همین ایده بنیان حرکات خیریه بیل گیتس را شکل داده . ارزش خود بیلگیتس ۸۷ میلیارد دلار تخمین زده شده که وی بیشتر ثروت خود را به خیریه‌‌ی خودش که به نام خودش هم ثبت شده اختصاص می‌دهد. او در این خیریه در زمینه کودکانی که در فقر سلامتی و مالی به سر می‌برند و بیماری‌های واگیردار که بیشتر بر فقیرترین افراد جهان تاثیر دارد ، فعالیت می‌کند.

“الان، زمانه فوق العاده‌ای برای زنده بودن است، امیدوارم حداکثر استفاده را از آن بکنید”

-بیل گیتس

منبع : cnbc.com