همانطور که گفته شد، region دستگاه Amazon Kindle ای که از شرکت کمان رایانه خریداری کرده اید، برای آمریکاست. به همین علت وقتی که می­خواهیم برای این دستگاه کتاب الکترونیکی بخریم، وب سایت Amazon می­بایست تشخیص دهد که شما از آمریکا در حال خرید هستید، اولین قدم این بود که در تنظیمات Amazon Account آدرس خود را در آمریکا ثبت کردید، در دومین قدم، شما می بایست از IP داخل امریکا استفاده کنید تا سایت آمازون بتواند به شما خدمات ارائه دهد. به همین علت شما در ایران نمی­توانید بطور مستقیم توسط Amazon Kindle خود از Kindle Store کتاب الکترونیکی بخرید (چه دستگاهی که از کمان رایانه خریداری کرده باشید چه از شرکت های دیگر). دلیل آن هم این است که سیستم عامل دستگاه های Amazon Kindle قابلیت نصب VPN ندارند. از این رو برای خرید کتاب از Kindle Store از کامپیوتر یا موبایل خود استفاده میکنیم.

  • ابتدا روی دستگاه دسکتاپ یا موبایل خود VPN نصب می­کنیم که بتواند IP آمریکا را به ما بدهد.
  • سپس وارد سایت amazon.com می­شویم.
  • با اکانت خود Log in می­کنیم.
  • در قسمت جستجو اصلی سایت، دسته بندی Category) Kindle Store) را انتخاب می­کنیم.
  • خرید کتاب از آمازون
  • سپس بر اساس عنوان کتاب، مولف، موضوع یا … در وب سایت آمازون برای گرفتن کتاب الکترونیکی برای کیندل جستجو می­کنیم و برای مطمئن شدن چک می کنیم تا گزینه Kindle Edition وجود داشته باشد .سپس روی آن کلیک می­کنیم.

خرید کتاب الکترونیک از آمازون

  • در صفحه مورد نظر فرمت Kindle را انتخاب می­کنیم، در قسمت Deliver to دستگاهی که می­خواهیم کتاب الکترونیکی مان روی آن ارسال و دانلود شود (آمازون کیندل، نرم افزار کیندل روی موبایل یا دسکتاپ و kindle cloud) را انتخاب می­کنیم، در نهایت دکمه Buy now را زده و خرید را نهایی می­کنیم. بعد از خرید ،  کتاب الکترونیکی شما در تمام دستگاه هایی که از این اکانت آمازون استفاده می­کنند قابل دسترسی است.

برای دریافت اطلاعات در رابطه با خرید گیفت کارت و دبیت کارت برای آمازون و پرداخت هزینه ها به پست زیر مراجعه فرمایید:

چگونه هزینه کتاب را در آمازون پرداخت نماییم؟