کتابخوان الکترونیکی و تفاوت آن با تبلت

1
2
نمایشگر EINK در مقایسه با LCD و LED
1

نمایشگرهای LCD و LED به کار رفته در تبلت، موبایل و کامپیوتر تصاویر رنگی و متحرک را به خوبی نمایش می دهند اما به دلیل بازتاب نور و شدت نوری که به چشمانتان میتابانند برای مطالعه مناسب نیستند.

2

نمایشگر EINK کتابخوان الکترونیکی بدون بازتاب نور تصویری مناسب برای مطالعه نمایش میدهد علاوه بر اینکه به دلیل عدم وجود نور پس زمینه به چشم شما آسیب نمیزند. این نمایشگرها عموما تصاویر سیاه و سفید نمایش میدهند و برای نمایش تصاویر متحرک مناسب نیستند.

یکی از رایج ترین سوالات خریداران تبلت و کتابخوان الکترونیکی همیشه این بوده که با توجه به نزدیک بودن قیمت این دو محصول به هم، خرید کدام یک انتخاب بهتری هست؟

بهترین انتخاب همیشه وابسته به مصرف و انتظار شما از دستگاهتان است. اگر روزانه زمان زیادی مطالعه میکنید و نمایشگر LCD یا LED تبلت، موبایل و کامپیوتر چشمتان را خسته میکند، و هدفتان بازی، دیدن فیلم و عکس و گوش کردن به موزیک نیست، کتابخوان های الکترونیکی ابزار مورد نیاز شما هستند. در کتابخوان الکترونیکی از نمیشگر E-Ink برای نمایش متن و تصویر استفاده میشود که با استفاده از جوهر تصویر را نمایش میدهند. با استفاده از این تکنولوژی نمایشگر دستگاه هیچ نوری تولید نمی کند و در نتیجه تصویری کاملا شبیه به کاغذ، بدون بازتاب نور و فابل مطالعه در نور مستقیم تولید میکند. این نوع نمایشگر دقیقا مثل کاغذ در تاریکی دیده نمیشود و به همین دلیل در بیشتر مدل ها چراغ مطالعه داخل دستگاه تعبیه شده تا در صورت نیاز نور آن را به اندازه دلخواهتان تنظیم کنید. در زیر برخی از مزایای کتابخوان الکترونیکی را در مقایسه با سایر دستگاه ها برای مطالعه توضیح داده ایم.

کتابخوان های الکترونیکی برای مطالعه طراحی شده اند

بدون بارتاب در نور مستقیم

برخلاف نمایشگرهای پربازتاب تبلت ها و موبایل ها، نمایشگر E-Ink به کار رفته در کتابخوانهای الکترونیکی کاملا مثل کاغذ و بدون بارتاب دیده میشود.

ماهیانه شارژ کنید، نه روزانه

با کتابخوان های الکترونیکی لازم نیست همیشه کنار شارژرتان باشید. یک شارژ این دستگاه ها برای چندین هفته استفاده کافیست.

سبک تر از کتاب چاپ شده

کتابخوان های الکترونیکی از بیشتر کتاب های چاپ شده سبکتر هستند و نگه داشتن آنها با یک دست برای زمانهای طولانی مطالعه بسیار راحت است.

مثل کاغذ چاپ شده دیده میشوند

کتابخوانهای الکترونیکی از جوهر برای نمایش تصویر استفاده میکنند، و کتابخوانهای آمازون کیندل حتی از فونتهای ویژه طراحی شده برای این نوع نمایشگر بهره میبرند تا تصویری کاملا مشابه کاغذ تولید کنند.

بدون حواس پرتی

کتابخوان های الکترونیکی صرفا برای مطالعه طراحی شده اند تا غرق در کتاب و مطالعه شوید. این دستگاه ها مثل موبایل و یا تبلت ها هنگام مطالعه حواس شما را با پیام های کوتاه، Notification و یا ایمیل پرت نمیکنند.

کتابخوان الکترونیکی آمازون کیندل پیپروایت ۲۰۱۵ نسل سوم با نمایشگر ۳۰۰ پیکسل در اینچ
دسترسی به جدیدترین کتاب ها با کتابخوان الکترونیکی

مجموعه ای بزرگ از جدیدترین و قدیمی ترین کتاب ها

کتابخوان الکترونیکی، کتابخانه همراه شما

با کتابخوان الکترونیکی همه کتاب هایی که دوست دارید را در حافظه کتاب خوان خود نگه دارید و همیشه با خودتان داشته باشید.

فقط در چند ثانیه کتاب مورد نظرتان را دریافت کنید

با چند کلیک ساده کتابی که میخواهید را دانلود کنید و چند ثانیه بعد مطالعه آن را شروع کنید. کتاب های الکترونیکی از منابع مختلف در دسترس هستند و همه مدل های کتابخوان الکترونیکی به سیستم اتصال بی سیم WiFi مجهزند.

رایگان بخوانید‌!

آمازون و کوبو چند صد هزار کتاب را به صورت رایگان برای مطالعه در اختیار شما قرار می دهند که به سادگی قابل دانلود هستند. سرویس کتاب های الکترونیک آمازون با بیش از ۶۰۰ هزار عنوان کتاب رایگان همیشه در دسترس شماست.

عنوان های محبوب شما با بهترین قیمت ها

سرویس Kindle Unlimited آمازون ۸۰۰ هزار عنوان کتاب را فقط با پرداخت ماهیانه ۹/۹۹ دلار در اختیار شما قرار میدهد. و البته ۳۰ روز اول استفاده از این سرویس به صورت رایگان در اختیار شماست.

از آمازون کتاب بخرید

برای خرید از آمازون میتوانید از کارت های هدیه استفاده کنید. برای اطلاع از قیمتها از چت آنلاین سایت استفاده کنید یا با ما تماس بگیرید.

کتابهای انحصاری آمازون

بیش از ۱ میلیون عنوان کتاب به صورت انحصاری در کتابخانه کیندل آمازون فروخته می شوند که شامل کتابهایی از نویسنده های انحصاری کیندل یا عنوان های انحصاری کیندل هستند. کتابهای انحصاری از پرفروش ترین نویسنده های جهان مثل : Kurt Vonnegut, Ian Fleming, Oliver Pötzsch, و Arthur C. Clarke.

یک بار بخرید، همه جا بخوانید

با کامپیوتر، تبلت و موبایلتان به مطالعه ادامه دهید

بیشتر برندهای تولید کننده کتابخوان الکترونیکی نرم افزارهایی برای مطالعه کتابهای خریداری شده را برای موبایل، تبلت و کامپیوتر ارائه میدهند تا بتوانید زمانی که کتابخوانتان را همراه ندارید به مطالعه با سایر دستگاه ها ادامه دهید. آمازون کیندل و کوبو سرویس های کلود برای هماهنگ کردن یادداشت ها، های لایت ها و آخرین صفحه مطالعه شده هم دارند تا همیشه آخرین تغییرات و ماطلعات خود را روی همه دستگاه ها به روز داشته باشید.

کتابخون الکترونیکی و سایر دستگاه ها

  • آپارات کمان رایانه
  • گوگل پلاس کمان رایانه
  • فیسبوک کمان رایانه
  • تلگرام کمان رایانه
  • اینستاگرام کمان رایانه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت کمان رایانه میرداماد میباشد. © 2010-2019