پیشگام در بیت کوین درباره کوین جدید برای blockchain می گوید

Jeff Garzik یکی از سازندگان اصلی نرم افزار پایه بیت کوین یعنی blockchain بوده که آن را دارای ضعف می داند و از این رو تصمیم گرفت ارز دیجیتال بهتری ایجاد کند. وی این ارز را مترونوم ( Metronome) نامید و می گوید این نخستین باری بوده که می تواند بین بینهایت ها حرکت کند. Garzik مثال زد، کوین هایی که برای برنامه کاربردی Ethereum بلاک چین مورد استفاده قرار می گیرد، قادر خواهد بود تا پیش از حرکت به Qtum یا Rootstock که بوسیله blockchain بیت کویین انجام می‌گیرد، به سمت Ethereum Classic حرکت کند.

تحرک آن بدان معنی است که اگر یک بلاک زنجیره ای به دلیل برهم زدن میان توسعه دهندگان یا استفاده از توسعه نادرست از بین برود، صاحبان Metronome قادرند مکان های خود را در جاهای دیگر تغییر دهند. Garzik یکی از بنیانگذاران بلاک که Metronome را ایجاد کرده در مصاحبه ای بیان داشت که می بایست کوین را حفظ کرد و طول عمری بیشتری به آن بخشید. این گزارش در کنفرانس ۲۰/۲۰ مانی لاس وگاس اعلام شده است متیو روزاک ( Matthew Roszak) یکی دیگر از بنیانگذاران blockchain می گوید:

“سرمایه گذاری نهادها بسیار شبیه به دیدن چیزی شبیه این است.  ما یک رمزنگاری هزار ساله ایجاد کردیم که تا پایدار است.”

این نگرانی برای بسیاری از ارزهای دیجیتالی وجود دارد. درگیری میان برنامه نویسان و طرفداران مختلف و سرعته آهسته پیشرفت بلاک چین بیت کوین در محدود کردن آن موثر بود.  هر دو بیت کوین و ethereum که از رقبا یکدیگر هستند به چند قسمت تقسیم می شوند.

این تقسیم می تواند بیشتر باشد که بخشی از آن به لطف Garzik صورت گرفته است. وی موجب شد تا طرفداران بتوانند یک شبکه بیت کوین به نام SegWit2x را توسعه دهند. این راهی برای سرعت بخشیدن به معاملات است و در ماه نوامبر احتمالا رخ دادن آن کم نیست.

بیت کوین ماینر , خرید بیت کوین ماینر , bit coin miner , اخبار بیت کوین , خرید و فروش بیت کوین

بلاک چین های جدید در هر ماه راه اندازی می شود و ایجاد عدم اطمینان برای سرمایه گذاری موجب ایجاد نوسان شدیدی می شود و قیمت را تغییر می دهد. به گفته CoinMarketCap، در حالی که قیمت بیت کوین در سال جاری شش برابر افزایش یافت باید از بیت کوین نقدی برای تقسیم بهره گرفت.  البته از اواخر جولای شاهد کاهش حجم بیت کوین ها بودیم.

در حالی که برخی از این چالش ها وجود دارد اما Metronome فاقد آنها است. این حتی بدون کاربران نیز عمل می کند و این در حالی بوده که تعداد کاربران بیت کوین به ۳۵ میلیون می رسد. به گزارش CoinMarketCap بیش از ۱۱۰۰ نشان و ارز برای کاربران جهت رقابت وجود دارد. این نشانه برای نخستین بار در ethereum منتشر شد و انتظار می رود ethereum و بلاک چین تا دیگر مدت ها از آن پشتیبانی کنند.

سکه های Metronome توسط نرم افزار مستقلی تولید شده و پشتیبانی می شود از این رو توسط افراد خاصی کنترل نمی شوند. این نرم افزار هر سال دسامبر حراجی داشته و به ارائه تخفیفاتی می پردازد. همچنین از درآمد افزایش قیمت ارز استفاده می کند تا با ضرری رو به رو نباشد. باقی پروژه نیز به شکل منبع باز پشتیبانی می شود تا هر کسی قادر به ساختن برنامه ای کاربردی جهت کار با مترونوم باشد.

Metronome یک مشکل رایج را که در میان مصرف کنندگان بلاک چین را حل می کند. آنها می توانند به تبادل آنلاین بپردازند  و بیت کوین های خود را به فروش برسانند. همچنین خرید آن رمزنگاری شده بوده تا از امنیت بالایی برخوردار باشد. این موارد شامل هزینه ارز، خطر از دست دادن دارایی بیت کوین و برخی دیگر را در پی دارد. در Metronome لازم نیز هر دو روش انجام گیرد.

صاحبان Metronome  می توانند جهت از بین بردن بیت کوین ها در بلاک چین رسید دیجیتال دریافت کنند. آنها می توانند این پیام را به یک بلاک دیگر ارسال کرده تا Metronome  به آن اضافه شود. Garzik می گوید وجود رمزنگاری باعث می شود تا افراد پرداخت های اشتراکی داشته و در یک زمان پرداخت های متعدد ارسال شود.

Garzik بیان کرد که اگر یک کاغذ شفاف داشته باشد می تواند به طراحی آن بپردازد. البته اگر دیگران موافق باشند این طرح Garzik عملی خواهد شد.

منبع : بلومبرگ